Новини

Підлітків краю вчитимуть вирішувати  конфлікти з однолітками мирно. Для цього самі ж школярі виконуватимуть роль третейських суддів. Щоправда, називатимуться вони медіаторами. У такій ролі вже апробували себе учні Наркевицької школи.

Школярів хмельницьких шкіл вчитимуть жити мирно. В області запроваджено нову  програму профілактики підліткової злочинності.  Вона передбачає створення шкільних служб порозуміння. Все для того, аби навчити дітей вирішувати  конфліктні ситуації  мирним шляхом,  без участі дорослих та поліцейських.

Ігор КИРНИК, заступник начальника Хмельницького відділу поліції.

- На сьогодні в нас в Україні зазначений проект, існує і успішно діє у певних областях держави. Тому, ми вивчаючи досвід як іноземних колег, і наших колег з інших регіонів держави, вирішили запропонувати  впровадження цього проекту саме в місті Хмельницькому.

Валентин БІЛЯНСЬКИЙ, начальник управління  превентивної  діяльності у Хмельницькій обл. 

- На сьогодні об’єднаною територіальною громадою Наркевичі,  вже проголосовано та прийнято програму трирівневої ювенальної превенції,  яка в себе включає шкільних служб порозуміння. Це в нас на території області перша ластівка.

На Хмельниччині про школи порозуміння поки-що лише чули, а от у сусідній Вінницькій області вже помітні результати аналогічного проекту. У  Жмеринській гімназії  він  діє вже 9 років. Педагоги кажуть, що успішно.

Оксана ДАЦЬКО, соціальний педагог Жмеринської НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназії» , координатор «Шкільної Служби Порозуміння Коло друзів»

- Ми хочемо презентувати проект « Шкільна медіація однолітків».  Медіація – це спосіб вирішення конфлікту який є конфіденційний, добровільний, за участі третьої нейтральної сторони, медіатора. І саме цього ми хочемо навчити дітей всієї України і Хмельниччина звичайно не є винятком.

Медіатори – саме вони виступають посередниками у вирішенні конфліктів між школярами. Роль медіаторів виконуватимуть самі учні, яких для цього спеціально готуватимуть. Саме вони  залагоджуватимуть непорозуміння серед однолітків.

Оксана ДАЦЬКО, соціальний педагог Жмеринської НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназії», координатор «Шкільної Служби Порозуміння Коло друзів».

- Діти в школах не так часто довіряють дорослим, і тому звичайно хочеться, щоб були ті, кому діти будуть довіряти. Наш досвід показує, що діти більше довіряють своїм одноліткам. Тому, якщо будуть в навчальному закладі діти, такі учні, які вміють самостійно вирішувати конфлікти, повірте мені, це дуже велика допомога  для навчального закладу.

Автор: І правоохоронці, і педагоги сподіваються, що такий проект зацікавить школярів і допоможе знизити рівень підліткової злочинності в області. 

 

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler