Новини

Шкільна громада гуртується навколо вирішення екопроблем. У хмельницькій школі №13 створюють ековинаходи та планують утворити хаб – креативний простір для навчання та відпочинку. Як ці ідеї ефективно та швидко втілити у життя – дітей навчали на триденному тренінгу «Міністерство кліматичної магії».

Так працює міністерство кліматичної магії. Вони називають себе хворими… ідеєю еко-винаходів. Учні 8-10 класів хмельницької школи №13 впродовж трьох днів обговорювали теми зміни клімату, вчилися бути лідерами та реалізовувати власні еко-проекти. Головний з яких – створення тут сучасного молодіжного куточку.

Владислав ГАЗДА – учень 10 класу ЗОШ №13, м. Хмельницький

– Я бачу цей куточок майже ідеальним. У якому будуть збиратися діти. Вони будуть там дуже класно проводити час. Вони будуть там грати у настільний футбол, якщо буде все, як треба. Можливо, сидіти у вай-фай.

Передбачається, що учні не лише генерують ідеї, а й шукають шляхи їх фінансування. Тутешні школярі вирішили заробляти кошти на макулатурі та пластикових пляшках. А ще – залучати на допомогу бізнесменів, посадовців та депутатів.

Тамара ГАЗДА – заступник директора з виховної роботи ЗОШ№13, м. Хмельницький

– Ми хочемо донести думку, що сміття не потрібно викидати. На ньому можна навіть заробляти. І кошти, які діти намагаються зібрати, будуть спрямовані на оформлення еко-простору у молодіжному стилі.

Школи-хаби - з Інтернетом, модерновими класами і вибраним на конкурсі директором - мають з’явитися незабаром всюди в Україні. Поки ж 13-та хмельницька школа – єдина в області та одна з не багатьох в державі, яка приєдналася до проекту Євросоюзу «SPARE ENERGY HUB». 

Ольга ЛАВРИК – голова ГО "Світ Освіт"

– Вже були у Калуші. Хмельницький – друге місто. І ще буде в трьох містах: в Шостці, Лугинах та Костянтинівці.

Еко-ідеї у 13-тій школі реалізовують впродовж року. Відтоді тут з’явилися спеціальні пристосування – папероїди та пластикожери. Естафету з розподільного збору сміття хочуть передати Хмельницькій міській раді та ще декільком місцевим навчальним закладам.

Анна ДАЦЮК – учениця 9 класу ЗОШ №13, м. Хмельницький

– Наш проект спрямований на те, щоб розповсюдити цих пластикоїдів та папероїдів у всіх школах Хмельницького. А згодом і України. 

 

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler