Офіційний сайт ХОДТРК

Історична довідка про  Філію Публічного Акціонерного Товариства "Національна Суспільна Телерадіокомпанія України" "Хмельницька регіональна дирекція "Поділля-центр"

Свою історію філія ПАТ "НСТУ" Хмельницька РД «Поділля-центр» розпочала у далекому 1937 році. Саме тоді разом з усіма іншими структурами новоствореної Кам’янець-Подільської області було відкрито редакцію радіоінформації. Вона готувала випуски місцевих новин і транслювала їх по дротовій мережі у м. Кам’янці-Подільському.Весною 1944 року, відразу після звільнення області від німецько-фашистських окупантів, у Проскурові, куди перевели обласний центр, був створений Комітет радіофікації і радіомовлення.Його керівником призначили М.К.Бублія, якого незабаром звільнили за станом здоров’я, як інваліда Великої Вітчизняної війни.

У жовтні 1944 року цю посаду зайняла Ганна Аркадіївна Левицька, яка й почала по-справжньому вибудовувати засади обласного радіомовлення: його технічну частину, кадрову, концептуально-тематичну складову та ін..

Працівники комітету готували інформаційні випуски, які подавалися в райони по телефонній мережі. Крім того, займалися організацією радіофікації населених пунктів, збирали абонентну плату, керували роботою районного радіо.

У середині 50-х років головним редактором обласного радіо був призначений Феодосій Юхимович Бардаченко.Саме в цей час редакція «переселилася» із тісного приміщення міського радіовузла у 2-поверховий особнячок по вул. Рози Люксембург, 95 (нині – вул. М.Грушевського).

У 1968 році після смерті Ф.Ю.Бардаченка керівником обласного радіо, що отримало статус комітету по радіомовленню і телебаченню, став відомий на той час подільський журналіст Сергій Васильович Хмиз. Йому вдалося значно зміцнити технічну базу, збільшити штат працівників обласного радіо.

Із 1970 року по травень 1992 року головою обласного радіотелекомітету, що у червні 1971 року був перейменований у телерадіокомітет, а з лютого 1992 року став телерадіооб’єднанням, був Володимир Васильович Федоришин.Період його керівництва позначений багатьма творчими здобутками: ефективною тематичною структуризацією ефіру, впровадженням у практику підготовки радіопередач методу безтекстових записів, введенням прямоефірного мовлення, систематичною подачею матеріалів Українському радіо для трансляції на всю республіку.Значну пропагандистську роботу провели хмельницькі радіожурналісти в період підготовки Всеукраїнського референдуму за незалежність, що відбувся 1 грудня 1991 року.На той час у населених пунктах Хмельниччини нараховувалося більше 500 тисяч радіоточок.

У червні 1992 року генеральним директором облтелерадіооб’єднання був призначений Анатолій Якович Трачук.

Обласне телебачення і радіо у 1995 році отримало статус державної телерадіокомпанії, яка з 2001 року носить власну назву – «Поділля-центр».90-ті і 2000-ні роки стали для Хмельницького обласного радіо, як і для новоствореного телебачення, періодом стрімкого розвитку.

По-перше, редакційні і технічні служби отримали просторі, зручні для роботи приміщення у колишньому будинку політосвіти.

По-друге, у 1992-1993 роках проведено повне переоснащення обласного радіо. Із Києва поступив потужний комплекс новітнього радіоустаткування (виробництва фірми «Тесла»), що дало можливість створити два сучасних апаратно-студійні радіоблоки, центральну й 4 аудіомонтажних апаратних. У цей же час було відкрито й студію цифрового звукозапису.

По-третє, усе устаткування аналогового формату поступово почало «витіснятися» цифровою апаратурою: монтажними комп’ютерами, цифровими магнітофонами і т.д.

По-четверте, у 1998 році ОДТРК придбала за власні кошти однокіловатний радіопередавач FM-104.6 МГц, який встановлений у Хмельницькому на вежі ОРТПЦ. Він щодоби впродовж 24-х годин транслював передачі новоствореної молодіжної радіоредакції «FM-Поділля-центр». Крім того, в 2010 році радіо «Поділля –центр» розпочало мовлення на Славуту та навколишні райони на частоті 104.4 МГц. 

          Нині Хмельницьке обласне радіо працює на обласній мережі УР1 Суспільного мовлення.

          У вересні 1991 року з ініціативи А.Я.Трачука в хмельницькому ефірі з’явилися перші передачі обласного телебачення. Спочатку на власному першому метровому телеканалі, а згодом – на обласній мережі УТ-1.Це був час напруженої роботи по освоєнню переданого службам радіо і телебачення нового приміщення по вул.. Володимирській, 92, придбання телевізійного устаткування, формування колективу творчих і технічних працівників телебачення, відпрацювання структури, тематики телевізійного мовлення.Створювалася матеріально-технічна база обласного телебачення, в основному, методом народної будови: за рахунок численних внесків промислових і сільськогосподарських підприємств області, а також комерційної і господарської діяльності колективу облтелерадіооб’єднання.

Всебічну підтримку та значну фінансову і технічну допомогу надавав Держкомтелерадіокомітет України. Зробили певні внески і перший Президент України Л.М.Кравчук та тодішній Голова Верховної Ради України О.О.Мороз.

У 1998 році ОДТРК придбала за власний рахунок телевізійний передавач потужністю 1 КВт 25-го дицеметрового  діапазону, який був встановлений у Хмельницькому на вежі ОРТПЦ. На ньому і транслювалися наші передачі тривалістю 14 годин на добу. Нині трансляція складає 11 годин у будні дні та 15 годин у вихідні. 

У 2007-2009 рр. встановлені телевізійні передавачі у Білогір’ї, Городку, Полонному, Славуті, Теофіполі, Шепетівці і Чемерівцях, які також розповсюджують програми обласного телебачення. З 1 січня 2013 року наші телепередачі транслюються 16 годин на добу і в цифровій телемережі.

Телевізійний комплекс  «Поділля-центр» нині складається із апаратно-студійного блоку С-50, основне призначення якого – запис і трансляція інформаційних передач; апаратно-студійного блоку С-150 (запис і трансляція циклових тематичних програм); апаратно-студійного блоку БАСБ (запис і трансляція концертів, передач із залученням глядачів у залі тощо), студії  РІР-проекції.

Технічну підготовку телевізійних передач забезпечують також апаратна ВМА та 5 монтажних апаратних, у яких працює 8 відеомонтажних комп’ютерних станцій. Видачу в ефір передач, в тім числі і прямо ефірних, забезпечує з кожної із трьох студій центральна апаратна, яка також оснащена сучасною цифровою технікою.Звуковий та відеосигнал із центральної апаратної подається на передавачі, що встановлені у різних містах області, за допомогою оптоволокна і радіорелейних мереж.Освоєння цифрової технології ОДТРК «Поділля-центр» розпочала ще у 1997 році, придбавши перші цифрові відеокамери та монтажну апаратуру, створивши широку внутрішню комп’ютерну мережу.У цілому перехід на цифровий формат був здійснений у 2006 році, коли Держкомтелерадіо України передало нам повний комплект сучасної знімально-монтажної апаратури, виробництва фірми «Panasonic».ОДТРК «Поділля-центр» як у теле-, так і в радіоефірах веде передачі державницького спрямування: інформаційні, соціальної тематики, пізнавальні, культурно-мистецькі, духовні, для дітей та молоді; різноманітні телевізійні  фестивалі, інші масові заходи в ефірі.

          Із початку 90-х років телерадіожурналісти, режисери, оператори нашої ТРК – постійні учасники багатьох міжнародних і всеукраїнських професійних фестивалів і конкурсів. Десятки телефільмів, радіопрограм відзначено дипломами першого, другого й третього ступенів, стали переможцями у численних номінаціях, два телефільми отримали гран-прі.

Тричі ОДТРК «Поділля-центр» була господарем масштабних журналістських заходів: у 2001 році – Всеукраїнського телефестивалю «Калинові острови» і у 2005 та 2013 роках – Міжнародного телефестивалю «Агросвіт».

Первинна організація журналістістів «Поділля-центр» - найчисельніша на Хмельниччині і нараховує 24 члени Національної спілки журналістів України.

Але, якщо база виробництва теле- і радіопрограм з кожним роком розширюється, так само, як і мережа розповсюдження телепередач, то, на жаль, проводова мережа трансляції радіопрограм постійно зменшується. Кількість радіоточок у населених пунктах області за останні десятиріччя із колишніх півмільйона скоротилася до 53-ох тисяч.

Із 15 вересня 2008 року по 15 вересня 2010 року посаду керівника облдержтелерадіокомпанії займав Смолькін Олександр Петрович.

Із 20 вересня 2010 по 17 листопада 2014 року ОДТРК «Поділля-центр» очолювала Павлюк Олена Дмитрівна.

Щорічна обласна премія імені Дмитра Прилюка за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики у 2013 році отримала творча група працівників філії регіональної дирекції «Поділля-центр» за цикл телепрограм «Імена» про видатні постаті, що жили і живуть на Поділлі.

У 2013 році передача «Малявочки» Хмельницької ОДТРК «Поділля-центр» (автор Оксана Нікітчук) двічі ставала лауреатом Всеукраїнських фестивалів отримавши 2 місце в номінаціях : «Культурно-мистецька телепередача» молодша та середня вікові групи та відзнаку «За кращу телепрограму» «Телепрограма, що знайомить з народними традиціями і обрядами» .

Також у 2014 році філія регіональна дирекція  «Поділля-Центр»  виборола високу нагороду «Смарагдову ліру»- премію Державної прикордонної служби України за документальну двосерійну стрічку «Кордон», відзнятою творчою групою на східному рубежі держави.

Вже у 2015 році «Поділля-центр» стала лауреатом трьох престижних фестивалів. Так телерадіокомпанія отримала диплом І ступеня на Всеукраїнському Міжнародному фестивалі «Молоде телебачення» імені Вадима Чубасова у номінації «Публіцистична програма» за цикл телепрограм «Нам заповідають мужність»; дипломом ІІ ступеня в номінації «Тарасовими шляхами» на Всеукраїнському фестивалі телевізійних і радіопрограм «Кобзар єднає Україну» за програму «Земля Подільська, яку сходив Тарас» та дипломом ІІІ ступеня Міжнародного фестивалю телевізійних і радіопрограм «Калинові мости Вармія і Мазури – 2015» у номінації «Пам’яті предків» за передачу «Останній Проскурівський голова», який проходив у Польщі.

Наказом Держкомтелерадіо України з початку 2015 року виконавчим директором філії регіональної дирекції  «Поділля-центр» було призначено Колісніченко Тетяну Сергіївну.

Відтоді програмне наповнення «Поділля–центр» — це передачі, що задовольняють найширші потреби глядачів та слухачів. Теле- та радіослужби інформації завжди висвітлюють актуальні події в житті країни, регіону та обласного центру. Головними принципами роботи телерадіожурналістів є оперативність, неупередженість та об'єктивність.

Крім того, «Поділля–центр» пропонує глядачам та слухачам програми, які відображають весь спектр інтересів мешканців нашого краю, на будь-який смак та потребу. Це аналітичні програми, соціальні, дитячі, просвітницькі, культурно–мистецькі, музично–розважальні. У 2015 році "Поділля-центр" виступила ініціатором та організатором І, а згодом і ІІ обласного фестивалю мобільних фільмів та фестивалю традиційної української кухні "Проскурівські смаколики".

Працює офіційний веб–сайт компанії (odtrk.km.ua), що користується надзвичайною популярністю завдяки оперативному інформаційному висвітленню найостанніших подій у викладі фахових кореспондентів.

Серед програм власного виробництва:

інформаційні: «Новини», «Тиждень Хмельниччини», «Подільська панорама», «Деталі», "Ранок на Поділлі", "Книга скарг", перша на обласному телебаченні суспільне політичне ток-шоу "Сцена",  "Тіні забутих злочинів", "Шахрайські схеми"; просвітницькі, культурологічні та розважальні: "Битва шкіл", "Під Абажуром", "Імена", "Арт-Центр", "П'ятниця. Вечір", "Вулиці рідного міста", "Звичайне диво" тощо; дитячі:  "Хвилина для дитини", "Читаночка TV".

Зараз "Поділля-центр" є філією ПАТ НСТУ. В структурі Суспільного мовника телерадіокомпанія траслює не лише продукти центральної дирекції, та й ті, що закуповуються у світових партнерів, а й  виробляє власний уніфікований (між усіма філіями) контент. Зокрем, щобуденні випуски новин починаючи з 07.30 ранку; ранкове прамоефірне шоу "TVій ранок"; суспільно-політичний проект "Тема дня", який у будні транслюється й у прямому ефірі на офіційній сторінці у ФБ.

З лютого 2018 року, за результатами відкритого конкурсу, продюсеркою Хмельницької філії Суспільного мовлення стала Любов Тімкова, а менеджеркою обрано Ольгу Усову. Ольга здійснює управління адміністративно-господарським блоком філії, а Любов керує творчим напрямом й відповідатиме за створення контенту та наповнення ефірної сітки телеканалу і радіо «Поділля-центр».

Поділитись у соціальних мережах:

Facebook Google Bookmarks Twitter
Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction