Що важливо знати працівникам філій НТКУ про процес створення Суспільного мовлення.

Громадська організація «Детектор медіа» за підтримки Ради Європи в рамках проекту «Зміцнення свободи медіа та створення системи суспільного мовлення в Україні» розробила покрокове перетворення НТКУ в ПАТ НСТУ.

З 11 кроків створення Суспільного мовлення на сьогодні завершується перший етап, коли 30 юридичних осіб припиняють реєстрацію в статусі ДТРК. Станом на 1 серпня ще 6 телерадіокомпаній (Кіровоградська, Луганська, Івано-Франківська, Севастопольська, Кримська ОДТРК та Національне радіо) мають припинити юрособу.

Перший етап завершиться тоді, коли будуть внесені останні зміни до Статуту НТКУ і всі ДТРК припинять свої юридичні особи. Після цих змін Держкомтелерадіо видасть наказ про перетворення НТКУ в ПАТ НСТУ. Також,  Держкомтелерадіо має затвердити план заходів із перетворення НТКУ в ПАТ НСТУ.

Під час першого етапу відбулося 10% скорочення у всіх ДТРК. Станом на 1 липня по всій системі скорочено 840 робочих місць, штатна чисельність на сьогодні складає 7 140 працівників.

Після того, як буде створено ПАТ НСТУ, до нього приєднають ПАТ «Укртелефільм», який системно саботував створення Суспільного мовлення. 

У подальших кроках має бути визначений розмір статутного капіталу ПАТ НСТУ. Кабмін має затвердити Статут ПАТ НСТУ та визначити уповноваженого управляти корпоративними правами держави (акціонера).

Акціонер має затвердити Положення про Наглядову раду та Положення про правління. Наглядова рада на першому засіданні має обрати голову Наглядової ради, заступника і секретаря та оголосити конкурс на голову правління. Також, Наглядова рада затверджує Положення про обрання голови та членів правління НСТУ і Положення про ревізійну комісію. За результатами конкурсу (3 місяці) Наглядова рада обирає голову правління, за поданням голови – членів правління. Також, Наглядова рада обирає ревізійну комісію. Паралельно триває процес створення редакційних рад.

Правління за поданням голови Наглядової ради  затверджує нову структуру і штатний розпис ПАТ НСТУ. У встановленому порядку  документи щодо зміни умов праці працівників ПАТ НСТУ доводяться до профспілок і проводиться процедура переведення людей. Під час цього етапу можливе скорочення чисельності.

На останньому етапі, в січні 2017 року, Верховна Рада має ухвалити Держбюджет на 2017 рік з окремим рядком фінансування ПАТ НСТУ (0,2%), тому ПАТ НСТУ необхідно зареєструвати до прийняття бюджету.

P.S: 1 серпня Кіровоградська ОДТРК припинила реєстрацію як юридична особа.